Noszenie zimą czapki nie powinno być opcją, ale koniecznością. Zakładając czapkę, chronimy się przed utratą ciepła, zabezpieczamy przed mrozem nasze włosy i ograniczamy ryzyko zachorowania na grypę. Jeżeli zrezygnujemy z czapki mamy też gwarancję, że przyjdzie nam się zmierzyć z bólem głowy i zatok. Oprócz pozytywnego wpływu na nasze zdrowie czapka zimowa jest też świetnym dodatkiem, który ożywia i dopełnia zimową stylizację.

Jaki wybrać odpowiednią czapkę?

Najlepszą opcją będzie wybór czapki wykonanej z materiału, który pozwoli skórze głowy oddychać, będzie odprowadzał wilgoć i zapewni ciepło. Warto postawić na naturalne materiały, które dłużej zachowają swoje właściwości, nie będą się mechacić i zniwelują elektryzowanie się włosów. Bardzo dobrze sprawdzą się czapki z bawełny, wełny i kaszmiru. Pamiętajmy też o prawidłowym dobraniu rozmiaru. Jeżeli wybierzemy za małą lub za dużą czapkę nie będzie ona spełniała swojej funkcji. Oprócz oczywistego dyskomfortu włosy mogą szybciej się przetłuszczać albo czapka będzie przepuszczać wiatr i niedostatecznie ochroni nas przed mrozem.

Na jaki fason postawić?

Moda lubi się zmieniać. Są jednak takie fasony, których ponadczasowa forma sprawdzi się w każdych okolicznościach. Dzianinowe, wsuwane na głowę czapki będą dobrą opcją dla tych, którzy lubią klasykę. Możemy też zaszaleć i postawić na ocieplaną czapkę z daszkiem albo modny bucket hat wykonany z wełny lub pokryty futerkiem. Dla pań lubiących paryski szyk dobrym wyborem będzie stylowy beret. Decydując się na konkretny model upewnijmy się, że będzie pasować do naszego stylu i postawmy przede wszystkim na komfort.

Czapki dla sportowców

Miłośnicy sportów zimowych kupując czapkę, powinni zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale także na funkcje, jakie spełnia. Dobra czapka musi odprowadzać wilgoć, aby głowa nie pociła podczas wysiłku fizycznego. Musi też być stosunkowo lekka, a zarazem ciepła i nieprzepuszczająca wiatru. Czapki polarowe, dzianinowe z podszewką oraz wykonane z materiału thermolite powinny sprostać tym wyzwaniom. Zapewnią nam ciepło, komfort noszenia i pozwolą w pełni cieszyć się sportem.

Dobrą czapkę znajdziesz na https://www.sklep.kochamczapki.pl/.