Tablice sensoryczne to gadżety coraz częściej kupowane przez młodych rodziców. Mogą okazać się one niezwykle przydatne i pomocne podczas poznawania świata przez najmłodszego członka rodziny. Ich wykorzystywanie wykształca u dziecka samodzielność oraz umiejętności psychomotoryczne. Zabawa z wykorzystaniem odpowiednio dobranej do wieku tablicy sensorycznej na pewno wpłynie korzystnie również na wyobraźnię. Czym kierować się podczas zakupu takiej zabawki i jak dopasować ją odpowiednio do wieku malucha?

Tablica sensoryczna – najważniejsze cechy

Kupując tablicę sensoryczną foxfamily.pl, należy wybrać egzemplarz wykonany z odpowiedniej jakości materiałów. Wszystkie elementy powinny być przede wszystkim bezpieczne dla dziecka. Rozwiązania zastosowane do stworzenia produktu powinny być sprawdzone. Poleca się zakup tablic wyprodukowanych przez firmy z ugruntowaną pozycją na rynku – cenione i polecane przez innych rodziców. Na rynku dostępne są tablice sensoryczne w bardzo zróżnicowanych cenach – po odpowiednich poszukiwaniach każdy znajdzie produkt na swoją kieszeń, który spełni jego oczekiwania.

Jak dopasować tablicę sensoryczną do wieku dziecka?

Producenci oferują swoim klientom szeroki wybór różnorodnych tablic sensorycznych. Dokonując zakupu należy zadbać przede wszystkim o to, aby wybrany egzemplarz był dobrze dopasowany do wieku pociechy. Roczne dziecko zainteresuje się elementami typowo sensorycznymi, takimi jak lusterko, guziki, koraliki do przesuwania i materiały o różnorodnych fakturach. W ciągu kilku pierwszych miesięcy życia zmysły wykorzystywane do poznawania świata to głównie dotyk i słuch – tablica powinna więc je jak najbardziej angażować. Z kolei przedszkolak będzie potrzebował nieco bardziej zaawansowanych elementów na swoim egzemplarzu. Dobrze sprawdzą się przedmioty codziennego użytku – dzwonek, sznurówki, haczyki czy zamki na kłódkę. Tablica sensoryczna to niezwykle uniwersalny produkt, który sprawdzi się w użytku dzieci w bardzo zróżnicowanym wieku. 

Czy warto kupić tablicę sensoryczną?

Tablica sensoryczna to przedmiot wielotorowo wspierający rozwój dziecka. Zachęca do samodzielnego, kreatywnego myślenia i z powodzeniem rozwija wyobraźnię. Poprzez interesującą zabawę dziecko staje się coraz bardziej niezależne. Naśladowanie różnorodnych codziennych czynności, które później pojawią się w prawdziwym świecie sprawia, że maluch nabywa wiele kluczowych umiejętności. Tablica sensoryczna to edukacyjna zabawka, która może być doskonałym zakupem, który rozwinie umiejętności malucha jednocześnie gwarantując wartościowo spędzony czas w gronie rodziny.