Styropian jest niezwykle popularnym produktem, który cieszy się powszechnym wykorzystaniem w bardzo wielu, różnorodnych branżach i obszarach działalności gospodarczej. Z czego jest produkowany? W jakie urządzenia warto się wyposażyć, by praca z nim była efektywna i wydajna? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy! 

Styropian- z czego jego produkowany?

Styropian nazywany bywa także polistyrenem ekspandowanym. Jest to materiał, który powstaje w wyniku spienienia granulek polistyrenu. Cały proces spieniania odbywa się przy użyciu pary wodnej, która podgrzewa materiał. Granulki zawierają porofor, w około 2% polistyren oraz powietrze. Niebagatelne znacznie podczas produkcji odgrywa także magazynowanie styropianu i pozbycie się nadmiaru pary wodnej, co trwa kilka tygodni.

Doskonałej jakości maszyny do cięcia styropianu

Styropian możemy napotkać w formie płyt, bloków, cienkich pasków, szalunków czy profili. By móc dopasować kształt, wielkość styropianu do własnych, indywidualnych potrzeb, warto skorzystać z profesjonalnych urządzeń do cięcia styropianu marki RemonTech. To firma działająca na terenie Bydgoszczy, ciesząca się ogromnym doświadczeniem i uznaniem wśród dotychczasowych klientów. Marka zajmuje się produkcją maszyn do cięcia styropianu oraz dyspenserów folii stretch. Przecinarki do styropianu są gwarancją komfortowej i wydajnej pracy. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim bezawaryjność. Dodatkowym walorem jest ich prosta obsługa oraz całkowite bezpieczeństwo dla ich użytkowników. Produkty i oferta znanej marki dostępne są na wielu portalach ogłoszeniowych, w tym m.in. OLX. Warto przejrzeć e- sklepy, hurtownie, marketplace, bądź zapoznać się z ofertą partnerów handlowych marki RemonTech. Profesjonalnych maszyn do cięcia styropianu czy podajników nie odnajdziemy w dyskontach. 

Oferowane przez marki maszyny możemy zarówno wynająć na czas wykonywanych prac, jak również zakupić nowe urządzenia, odkupić używane, ciesząc się ich wyłączonym użytkowaniem. 

Na jakiej zasadzie działają przecinarki do styropianu?

Maszyny do cięcia styropianu nie generują prawie żadnych odpadów. Wyposażone są w precyzyjne prowadnice oraz ramię, które może zostać ustawione na dowolnie wybranej wysokości, dzięki czemu możemy pracować nad żądaną grubością styropianu. Cała konstrukcja urządzeń pozwala na niezwykle precyzyjną, dokładną pracę. Maszyny umożliwia m.in. ścinanie styropianu z klina. Co więcej, do naszej dyspozycji oddano możliwość ustawienia różnych kątów cięcia (od 0° do 90°), zarówno w pionie jak i w poziomie. Co więcej, niektóre modele maszyn pozwalają na przełożenie drutu do cięcia w pionie, co umożliwia wycinanie ze styropianu kół, listw, zworników, kwadratów, wpustów pod krokwie oraz wielu innych niezbędnych elementów. 

Gdzie wykorzystywany jest styropian?

Styropian najczęściej spotykany jest w formie płyt, które nakładane są na różnego rodzaju powierzchnie, np. ściany. Znajduje więc powszechne zastosowania w branży budowlanej. Styropianem elewacyjnym ocieplane są ściany, wersją styropianu podłogowego wykonywana jest izolacja od gruntu, a styropianem fundamentowym tworzy się trwałe i odporne izolacyjne części fundamentów. Styropian wykorzystywany jest także do pałowania przeróżnych produktów, produkcji mebli, przemyśle stoczniowym, krawiectwie czy reklamie zewnętrznej. 

 Do kogo skierowana jest oferta?

Maszyny do cięcia styropianu dedykowane są przede wszystkim do przedsiębiorców działających w różnych branżach przemysłu czy w branży budowlanej. Korzystanie z pracy maszyn do cięcia styropianu generuje oszczędności związane z brakiem odpadów, jak również umożliwia niezwykle perfekcyjną oraz dokładną pracę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. 

Pragniesz cieszyć się wydajną, efektywną pracą ze styropianem? Postaw na certyfikowane, nowe, doskonałej klasy przecinarki do styropianu marki RemonTech. Dostępna jest także płatność ratalna. Zapraszamy do współpracy.