Osobiste przekonania, czyli czy marka ma znaczenie

Ile użytkowników – tyle opinii. Nie trzeba być fanem motoryzacji, aby wśród popularnych marek akumulatorów mieć swoich faworytów. Wystarczy, że choć raz zawiedliśmy się na urządzeniu, aby nie sięgać więcej po produkt danej marki. Pytanie jednak, czy tak naprawdę marka ma znaczenie? Czy może przemawiają przez nas osobiste uprzedzenia niepoparte logicznymi faktami.

Akumulatory Bosch

Jedną z najpopularniejszych firm, specjalizujących w dużo szerszym asortymencie, niż tylko akumulatory, jest Bosch. Produkty tej firmy nierzadko wyróżniają się ceną na sklepowych półkach, jednak warto rozważyć czy za ceną nie podąża lepsza jakość.

Akumulatory Centra

Poznańska firma zajmująca się produkcją akumulatorów również ma się czym szczycić. Producent firmuje się uzyskaniem nagrody jakości Forda. Bez wątpienia produkty tej marki należą do światowej czołówki. I choć asortyment Centry jest nieco węższy niż stojącej u jej boku firmy Exide, to również ma się czym szczycić.

Akumulatory Exide

Dużą zaletą marki Exide jest jej bardzo szeroki asortyment. Na stronie producenta dowiemy się, że możemy zaopatrzyć się nie tylko w akumulatory do samochodów (zarówno osobowych, jak i ciężarowych). Wśród produktów znajdziemy akumulatory do łodzi, motocykli, ale również akumulatory multifit, czyli specjalne urządzenia montowane w przyczepach kempingowych. Dodatkowo niektóre modele akumulatorów Exide oraz Centra mają w swoim pakiecie pomoc w razie problemów z rozruchem akumulatora.

Akumulatory Varta

W niezależnym rankingu akumulatorów samochodowych organizowanym przez portal zajmujący się wyszukiwaniem najkorzystniejszych produktów – na pierwszym miejscu znalazł się akumulator firmy Varta. To jednak nie był przypadek, ponieważ czołówka rankingu była zdominowana przez tę markę. Producent zapewnia, że sprawny rozruch w najbardziej niekorzystnych warunkach.

Akumulatory Varta to podstawa asortymentu, którym dysponuje hurtownia akumulatorów. Na uwagę zasługuje fakt wysokiej jakości produktu w korzystnych cenach.

Akumulatory Yuasa

Bez wątpienia tej firmę można zaliczyć do akumulatorowych potentatów. Znajdująca się na drugim miejscu rankingu producentów akumulatorów na świecie, szczyci się nowymi technologiami, które stosuje w swoich produktach.  

Akumulatory Optima

Ten producent zajął się nie co węższą strefą. Już sam wygląd akumulatorów świadczy o tym, że różnią się one od innych. O akumulatorach marki Optima z pewnością słyszeli miłośnicy jazdy offroad. Producent zapewnia, że jest akumulatory są znacznie bardziej odporne na wibracje, a zastosowane w tym celu technologie zwiększają dodatkowo żywotność produktu.