Leginsy sportowe to jedna z tych części garderoby, która posiada praktycznie każda kobieta. Dlaczego? Ponieważ świetnie sprawdzają się nie tylko podczas biegania czy na siłowni, ale także w trakcie wykonywania codziennych czynności czy spacerów z pupilem. Aby jednak w pełni spełniały one swoje zadania, muszą być odpowiednio dopasowane do sylwetki oraz wykonane ze specjalnej mieszanki rozciągliwych włókien. Poniżej podpowiadamy jakie jeszcze cechy powinny posiadać dobre leginsy sportowe.

Przede wszystkim komfort i wygoda

Dobre leginsy sportowe powinny być uszyte tak, aby nie krępować ruchów, a przez to umożliwić wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych i wymagających pozycji. Ważne jest również, aby materiał, z jakiego są one wykonane, nie obcierał i nie powodował bolesnych odparzeń. Takie z pozoru niewielkie ranki mogą skutecznie zniechęcić do ćwiczeń, a w niektórych miejscach mogą stwarzać problemy w gojeniu. 

Podczas ćwiczeń, żaden element garderoby nie powinien stwarzać dyskomfortu. O ile zmęczenie fizyczne jest jak najbardziej wskazane podczas treningów, poczucie skrępowania czy ciągnięcia może je znacznie spotęgować a w dodatku wywołać frustrację. Warto zatem wybrać taki materiał, który nie tylko jest miły w dotyku, ale również nie prześwituje i nie podwija się nieestetycznie.

Bezpieczeństwo i modny wygląd

Oczywiste jest, że każda kobieta również podczas treningu chce wyglądać modnie i stylowo. Nic więc dziwnego, że sporym zainteresowaniem cieszą się leginsy w wyrazistych kolorach oraz pokryte nietypowymi printami. Niezależnie jednak od tego, czy będzie to klasyczna i czarna, czy odważna i wielokolorowa część garderoby – w obu przypadkach należy pamiętać o elementach odblaskowych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pań, których pasją jest wieczorny jogging. Najczęściej są to niewielkie wstawki fluo materiału, który skutecznie odbija światło i sygnalizuje kierowcy, że ktoś znajduje się na poboczu. Nie zakłóci to zatem nienagannego, sportowego wizerunku, ale dodatkowo wzmocni poczucie bezpieczeństwa.

Uzupełnienie artykułu znajdziesz na https://www.gazetawiecborska.pl/